Pověst o Duhovém mostě

 

Když umře nějaké zvíře, které je tady na zemi někomu zvláště blízké, dostane se na kraj Duhového mostu. Jsou tam krásné louky, kopce a jezera, kde si naši psí kamarádi mohou spolu hrát. Mají  plno dobrého jídla,  pití i slunečního svitu, jsou v teple a v pohodlí.

Tam  pejsek  zase  omládne,  může  volně  běhat  podle  chuti, k jídlu  má  tu  nejjemnější  játrovou  paštiku,  k odpočinku ho čeká pelíšek z prachového peří. Nic ho nestraší, nejsou tam žádné bouřky ani zlí tvorové.

Naši chlupatí kamarádi zkrátka mají všechno, co jejich srdíčka žádají a po čem v životě toužili. I neduhy, které je provázely, jsou pryč. Ten, kdo byl  starý, je opět mladý, ten kdo byl  nemocen či poraněn je  zdráv a při síle, plný života. Jsou zpět takoví, jaké si je pamatujeme  z nejkrásnějších snů. Jsou šťastní, až na jedinou maličkou výjimku - chybí jim jejich páníček, přítel největší. Všichni si spolu hrají až přijde den, kdy se pejsek najednou zastaví a zpozorní, podívá se do dálky. Jeho jasné oči se rozzáří, celé tělo se nadšením rozechvěje.

Opustí kamarády a  rozběhne se zelenou trávou k obzoru, stále rychleji a rychleji. Objevil svého lidského přítele a když se konečně setkají, pevně se obejmou. V radostně bláznivém vítání pejsek olíže tváře, ruce pohladí jeho hlavu a  člověk se znovu  podívá do věrných očí,  které  nadlouho  zmizely z jeho života, ale nikdy  se neztratily  z jeho srdce.                    
                                                                                                                                                                               
Už je nic nerozdělí.
   
... a tehdy překročí Duhový most společně.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Terry (Yesterday Love Noko Bohemia)
15. 5. 2007 - 17. 2. 2021
 
 
 
 

 
 
Grace (Ballistera Valeross Bohemia)
7. 9. 2009 24. 6. 2019
 

 
                                 
                                       
                                                                
Dara Višňokvět CS                                                                                                              
19. 10. 1993 – 20. 6. 2007